OFİS TEMİZLİĞİ

A - Günlük Temizliğin Detayları
 Temizlik yapan personel öncelikle temizlik yapılacak olan bölgedeki tüm çöpleri toplayarak, çöp poşetlerini değiştirir.Eşyaların tozu alınır.Toz alma işlemi en üstten başlayıp aşağıya doğru inerek, tüm dolap, masa, sehpa, koltuk, sandalye vs. eşyaların tozu uygun temizlik maddesi ile seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır.Bilgisayar, fotokopi, faks vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın bezlerle alınacaktır.Eşyaların temizliğinden sonra zeminlerin temizliği yapılır.
 -Zeminde mevcut ise halı zeminler vakumlu elektrik süpürgesi ile süpürülür.
 -Sert zeminler ise zemin türüne göre uygun bakım maddesi kullanılarak presli kova ve moplarla silinir.
 -Tuvalet, banyo gibi enfeksiyon riskli yüksek saniter alanlar dezenfekte özellikli maddeler ile temizlenir. Bu bölgelerde kullanılan bez,fırça vb. malzeme kesinlikle diğer alanlarda kullanılmaz.
B - Haftalık Temizlik Hizmetleri
Haftalık temizlik hizmetleri genellikle hafta sonu günlerinden birinde sabah saat 09.00 'da başlayıp bitene kadar devam eder.Günlük temizliğe nispeten daha geniş bir zamana yayılabilen bu hizmette daha detaylı bir temizlik yapabilme olanağı vardır.Günlük temizlik hizmetinde yapılan temizlik tekrarlanır.Temizliğe ek olarak her gün temizlenmesi gerekmeyen veya mümkün olmayan dolap üstleri, bilgisayar, fotokopi vb. cihazların altları, masa ve sandalye ayakları, duvarlarda bulunan resim ve pano çerçeveleri, depo ve arşiv bölümleri kalorifer petek aralıkları, yangın söndürme cihazları gibi alet ve ekipmanın tozları alınır.
 -Tüm kapılar silinir. - Ofis duvar ve tavanlarında örümcek ağları temizlenir.
 - Aydınlatma düğmeleri ile telefon apreyleri silinir.
 - Camlar içli-dışlı silinerek doğramalar silinir.
 - Saniter alanlarda her gün yapılamayan kapılar ve fayansların dezenfektesi ve temizlikleri sağlanır.
 - Bakım sözleşmesinde belirtilmesi durumunda bahçe,ara yollar vb. dış çevrede birikmiş yaprak, kağıt, şişe gibi atıklar toplanarak mıntıka temizliği sağlanır.
 -Gerekli görülürse özellikle yaz aylarında çöp bidonları ilaçlanarak, çevrede sinek oluşumu önlenir.
C - Aylık Temizlik Hizmetleri
Aylık temizlikte belli periyotlar çerçevesinde yapılır.Jaluzi Temizliği:Üç ayda bir kez yapılması gereken bir hizmettir. Aydınlatma malzemelerinin temizliği: Bu hizmetin altı ayda bir yapılması gerekmektedir.Duvar Temizlikleri: Yalnız yağlı boya ve saten boyalı duvarlar için yapılabilen bu hizmet ,uygun yağ çözücü maddelerle kullanılarak duvarların silimi yapılır. Bu hizmet yapılırken duvarların bazı lekeleri zamanla emebileceği bilinmelidir.Ayda bir defa taş zeminler makineler ile yıkanır ve derz arası temizliği yapılır.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret56890
Hava Durumu
Saat